Women in Mining, 2022 Yılında Maden Türkiye Fuarı'nda Yer Aldı

Women in Mining firmasının Maden Türkiye 2022 Fuarı’ndaki standından WIM Türkiye ve Madencilik Sektörü Kadınlar Derneği başkan yardımcısı Banu Çolak kuruluşları ile ilgili bilgiler verdi.

WIM Türkiye, özellikle maden sektöründe kadınların farkındalığını artırmak, sektörde kadınların çalışırken erkekler ile eşit haklara sahip olmalarını sağlamak için eğitim programları hazırlayarak ve hedefler oluşturmayı amaçlayarak kurulmuştur. Kuruluş, günümüzde oldukça önemli bir konu olarak gündemde yer alan ve her sektörde olduğu gibi madencilik sektöründe de kadın istihdamını artırmaya yönelik çeşitli faaliyetler yürütmektedir.

Dernek hakkında bilgiler veren Çolak, kadınların madencilik sektöründe var olduğunu ve bunun yalnızca Türkiye’de değil global ülkelerde de duyulması gerektiğini vurguladı. Bu doğrultuda madencilik sektörü olarak birlik ve beraberlik hareketiyle bu duyarlılığın yayılmasını böylece sektör adına daha güzel bir geleceğin olacağına olan inancından bahsetti. Çolak, özellikle madencilik bölümünden mezun olan gençlerin sektöre kazandırılması konusuna yoğunlaştıklarını belirterek gençlere öncü olabilmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Kaynak:  https://e-madencilik.com/
SEKTÖRDEN HABERLER SAYFASINA GERİ DÖN