Holoarc Firması Maden Türkiye 2022 Fuarı’nda Yer Alarak Hologram Teknolojisini Tanıttı

Madencilik sektöründe faaliyet gösteren Holoarc firmasının ortağı ve teknik müdürü olan Mert Beşikoğlu, geliştirdikleri ürünler hakkında merak edilen soruları yanıtlayarak hologram teknolojisi hakkında bilgiler verdi. Madencilik sektörüne ilk olarak inşaat modellemeleri ile başladıklarını belirten Beşikoğlu, geliştirdikleri yeni teknoloji ürünler ile en yüksek çözünürlüklü 3D’yi geliştirdiklerini söyledi. Işık alan ortamlarda dahi görüntü alabildikleri hologram cihazını üreten Holoarc firması, savunma sanayiinin önemli firmalarından müşteriler ile çalışmalar yürütüyor.

Beşikoğlu, geliştirdikleri hologram teknolojisini Maden Türkiye 2022 Fuarı aracılığıyla tanıtma fırsatı yakaladıkları için büyük bir heyecan yaşadıklarını dile getirdi. Bekiroğlu cihazlarının özellerini de anlatarak hologram teknolojisi ile ilgili önemli bilgiler verdi. Bu teknoloji sayesinde iki farklı ekrana aynı anda bakılabildiğini söyleyerek kullanılan camın kendi Ar-Ge’leri tarafından geliştirildiğinin altını çizdi. Aynı anda 8K görüntü elde edilebilen bu teknoloji sayesinde 16K’lık bir 3D’lik görüntü elde edilebiliyor. Bu durumun sektördeki tüm 3D’lerden dört kat daha fazla çözünürlüğe sahip olduğunu söyleyen Beşikoğlu, hologram teknolojisi sayesinde piyasanın ve teknolojinin önünde ilerlediklerini belirtti.

Sistemin sorun çözmeye odaklı olarak geliştirildiğini ve bu teknolojinin bir buluş olduğunu söyleyen Beşikoğlu, Maden Türkiye 2022 Fuarı’nın firmaların ürünlerini sergileme ve tanıtma konusunda önemli bir organizasyon olduğunu söyleyerek Maden Türkiye Fuarı’nda ürünlerini tanıtmanın, daha fazla firmaya ulaşabilme şansını artırdığının altını çizdi.

Kaynak: https://e-madencilik.com/
SEKTÖRDEN HABERLER SAYFASINA GERİ DÖN