Firma Adı İletişim Konum
AKSA PROCESS ENGNEERING MAKİNE SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Çamlık Mah. Zengin Sok. No: 46 İç Kapı No: 3 / Ümraniye / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 264 276 2001
Web: https://www.aksamagnet.com/
Salon: 6
Stant: 632
Ürün Grupları
  • Kırma makine ve ekipmanları
  • Öğütme makine ve ekipmanları
  • Eleme makine ve ekipmanları
  • Ayıklama makine ve ekipmanları
  • Manyetik ayırma makine ve ekipmanları

Cevher zenginleştirmede, yüksek geri kazanım yoluyla müşteri karlılığının arttırılması ve maliyetin azaltılması için çözümler sunmaktayız. Aksa Magnet Endüstri Ürünleri, cevher zenginleştirme, maden endüstrisi ve geri dönüşüm alanlarında hizmet vermektedir. Manyetik separasyon alanında, geleneksel tüm yöntemlerin yanısıra danışmanlık, imalat, kurulum ve hizmet alanlarında Türkiye lideri konumundadır. Sakarya da çeyrek asırdır 150 aktif personeli ile hizmet vermekte olan Aksa Magnet, 42 ülkede küresel bir ağ ile global bir marka olma yolunda büyük adımlar atmıştır.

Yaş Elektromanyetik SeparatörElektromanyetik Sepatatör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yaş Elektromanyetik Separatör hematit, limonit, wolframit, ilmenit, manganez, tantalum-niobiyum gibi ince ve zayıf manyetik alınganlığı olan maden cevherlerinin işlenmesi için verimli bir ekipmandır ve metal dışı madenlerin temizlenmesi için de kullanılabilir. Ayırıcı halkası matris ile birlikte düşey olarak döner ve manyetik ürünleri sürükleme yönü, besleme yönünün tersidir.

Elektromanyetik FiltreElektromanyetik Filtre
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Elektromanyetik filtreler, normal filtrelere oranla daha etkin olup yüksek sıcaklık (700 °C) ve yoğun çalışma ortamlarında daha büyük hızla (normal filtrelerden 3-10 kat hızlı) çalıştırılabilir. Kimyevi ve biyolojik filtrelerden farklı olarak elektromanyetik filtreler ekolojik açıdan da zararsızdırlar.

Otomatik Temizlemeli ElektromagnetOtomatik Temizlemeli Elektromagnet
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Her türlü büyük demir malzemeyi konveyör bant üzerinden alarak otomatik olarak dışarı atılmasını sağlar. Manyetik alan mesafelerinin daha fazla olması nedeniyle sabit mıknatıslara göre daha uzak mesafede etkili olabilir ve daha büyük demir parçaları yakalayabilmektedirler. Mıknatıs etrafında dönen bant sayesinde tutulan demirler sistemden dışarı otomatik olarak atılırlar. Özel yağ soğutma sistemi sayesinde %100 periyotla çalışmaktadırlar. - Kırıcı giriş bantlarında kırıcı bıçaklarını korumak için; - Geri dönüşüm istasyonlarında demir malzemeleri diğer malzemelerden ayırmak için kullanılmaktadır. 7/24 çalışma için tasarlanan yapıya sahiptir. Ayrıca operatör ihtiyaç duyulduğunda müdahale edebilir. Mıknatısın, çevresine tel sarılı demir bir göbeği bulun-maktadır. Kolayca konveyörün üstüne monte edilebilir. Birçok yerde güvenle kullanılabilir. Üretim bandındaki kırıcıların, metallerden zarar görme-sini engeller.

İndüklenen Manyetik Roll Separatörİndüklenen Manyetik Roll Separatör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İndüklenen Roll Manyetik Separator (IMRS), özellikle seramik ve cam endüstrilerinde kullanılan metalik olmayan kuru mineralleri zenginleştirmek için kanıtlanmış bir teknolojidir. IMRS, küçük paramanyetik parçacıkları -2 mm ila 45 mikron arasında parçacık boyutuna sahip malzemelerden sürekli olarak ayırmak için elektromanyetik olarak oluşturulmuş yüksek yoğunluklu manyetik alanlar kullanır. IMRS, İndüklenen roll üzerinde üretilen pik manyetik alan 2,2 Tesla dır (22,000 Gauss). IMRS, roll manyetik separatörlere kıyasla birçok avantaj sunar. Proses sırasında, bunker veya titreşimli besleyiciden dökülen materyal indüklenmiş manyetik roll üzerine beslenir. Zayıf manyetik materyal güçlü manyetik alanın etkisiyle roll tarafından çekilir ve rulo yüzeyinde tutulur. Manyetik olmayan malzemenin yörüngesi engelsizdir ve ayrılmış malzemeden uzağa boşalır. Yakalanan manyetik malzeme, genellikle bir fırça yardımıyla daha düşük manyetik yoğunluğa sahip bir noktada rollden ayrılır. Temiz bir ayırma sağlamak için iki ürün akışı arasına bir ayırıcı yerleştirilmiştir. İndüklenmiş Manyetik Rulo Ayırıcı, metalik olmayan mineraller, seramikler ve cam endüstrilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Optimum verim elde etmek için mineral tipine, yoğunluğa ve partikül boyutu dağılımına bakılarak laboratuvar analizlerine göre kapasite belirlenir. Aksa Magnet olarak önerimiz ; permanent magnet separatörlerden sonra prosese eklenerek kullanılması ürün kalitesini belirgin şekilde yukarı çeker. Özellikle kuvars, feldspat, nefelinli siyanit gibi seramik ve cam sektörünün endüstriyel minerallerinde çok etkilidir. Firmamızda endüstriyel kapasitede ( 2 ton saat ) makinamız denenmek üzere her zaman kullanıma hazırdır.

Eddy Current SeparatörEddy Current Separatör
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

PRODUCT DESCRIPTION Eddy Current Separator facilitates the separation of non-ferrous metals (diamagnetic), neutral materials (glass, stone, plastic, wood, etc.) and ferrous pieces, i.e. 3 different materials, into different containers. It is a separator that helps the recovery of diamagnetic materials (Al, Cu, brass, etc.) that are considered industrial waste, thus minimizing their damage to the environment.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.