Türkiye Madenciliğinin Uluslararası Güç Gösterisi: Maden Türkiye Fuarı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliği ile hazırlanan 7. Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı 24 Kasım 2016 Perşembe günü itibari ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece / İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazır.
 
Fuarın açılışı, dernek başkanları ve sektör temsilcilerinin kıymetli katılımı ile gerçekleşti.
 
Sektörün Avrasya coğrafyasında gerçekleştirilen en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye 2016 Fuarı, Çin, Almanya ve Çek Cumhuriyeti’nin milli katılımları ile 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapıyor.

Maden Türkiye Fuarı, 2014 yılında olduğu gibi, bu yıl da organize edilen ikili görüşmeler ile ulusal ve uluslararası arenadan sektör profesyonellerini bir araya getirerek, iş anlaşmalarının gerçekleştiği önemli ve etkili bir organizasyon olmaya devam ediyor.
Fuar katılımcı ve ziyaretçilerine, madencilik dünyasının verimliliğine katkı sağlayan yeni ürünler, son teknolojiler, yeni makine ve ekipmanlar ile hammadde konularında alternatif çözümleri görme fırsatı sunuyor.

Maden Türkiye 2016, fuar esnasında, Türkiye madenciliğinin gelişimi, madenlerde iş sağlığı ve güvenliği, madencilik ve çevre konularında düzenlenecek olan sektörel etkinlikler sayesinde, kamu yetkilileri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, ulusal ve uluslararası sektör liderlerinin de içinde bulunduğu, maden sektörünün tüm paydaşlarına, doğrudan fikir alışverişinde bulunabilecekleri ve bilgi sahibi olabilecekleri bir ortam sunacak.

9. İstanbul Kauçuk Endüstrisi ve Avrasya Kent Fuarları ile eş zamanlı olarak düzenlenen Maden Türkiye 2016 Fuarı, 27 Kasım 2016 Pazar gününe kadar sektör profesyonellerinin ziyaretine açık olacak.
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN