Madencilik Sektörünün Altın Çağı

Maden Türkiye 2018’e Yoğun İlgi Devam Ediyor

13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, katılımcılarından yoğun ilgi görüyor. 2016 yılında 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan fuarın satışlarının %85’i tamamlandı.

Madencilik Sektörünün Altın Çağı

Madencilik sektörü maden ürünlerinin yüksek katma değerlere sahip olması sebebi ile ülke ekonomisine büyük bir fayda sağlamaktadır. Zengin yer altı kaynaklarına ve Avrupa ve Asya kıtalarını birleştiren jeopolitik konuma sahip Türkiye de, madencilik sektöründe başarıyı elde etmek için gerekli potansiyele sahiptir.  Ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan madencilik faaliyetlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi Türkiye’nin önümüzdeki 50 yıllık hedeflerine ulaşabilmesi için emin adımlar atmasını sağlayacaktır.

Ülkemizin kalkınması, ekonomik gelişimi ve refahın tüm ülke düzeyinde yayılması, ülke madenlerinin işletilmesine bağlıdır. Türkiye’de madencilik sektörü iyi bir stratejik planlama ve özendirme ile bugünkünden çok ileri noktalara taşınabilir. Ülkemizde madencilik alanında yapılan çalışmalar ve çıkarılan kanunlar ile mevcut potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmek hedefleniyor.

Satış ve Pazarlama Üssü: Maden Türkiye 2018

2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan, Türkiye’nin madencilikte altın çağını yaşaması için en elverişli satış ve pazarlama platformu Maden Türkiye fuarı 8. kez tüm paydaşları bir araya getirmek için hazırlanıyor. Yarattığı büyük ticaret hacmi ile ülkemizin potansiyelini ulusal ve uluslararası arenada ortaya koyabilmesi için uygun ortamı sunan fuar, 2016 yılındaki başarısının ardından 2018 yılında da başarısını katlayarak büyütmeyi hedefliyor.
Maden Türkiye Fuarı’nın katılımcıları geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da fuardaki yerlerini erkenden aldılar ve satışların %85’i tamamlandı. Hızla gelişen ve değişen ekonomik ortamda mevcut potansiyeli en iyi şekilde değerlendirmek ve değişime ayak uydurmak isteyen katılımcılarımız 2018’e bir adım önde başladılar. Pazardan geri kalmamak, madencilik sektöründe verimliliği arttıracak yenilikleri takip etmek, sektöre yön vermek isteyen herkes bu fuarda bir araya gelecek. Siz de geç kalmadan yerinizi alın.
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN