Maden Sektöründe Avrasya’nın En Kapsamlı Fuarı

Düzenlenmeye başladığı 2004 yılından itibaren her fuarın ardından başarılarına yenisini ekleyen, Maden Türkiye Fuarı bugüne kadar 1.577 katılımcıya ve 72 ülkeden 30.944 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır.
 
Maden Sektörünün Dünyaya Açılan Kapısı Maden Türkiye Fuarı 2016
 
2014 yılında 29 ülkeden 412 firmanın katılımı, 69 ülkeden 9.371 profesyonelin ziyareti ile gerçekleştirilen Maden Türkiye Fuarı, bu yıl da uluslararası bir organizasyon olma özelliğini koruyarak Türkiye’nin madencilikteki gücünü dünyaya göstermesini sağlayacak ve fuar boyunca yaratılan ticaret hacmi ve yeni pazarlar ile madenciliğin ve tedarik sağlayan sektörlerin gelişimine katkı sağlayacaktır.
 
Maden Türkiye Fuarı Tünelcilik Firmaları ile Daha da Güçlü
 
Maden Türkiye Fuarı, madencilik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalar, tedarikçiler, makine üreticileri, hizmet sağlayıcılar, ithalatçılar, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık firmaları, sektörel sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenlenmektedir. Bu yıl kapsamına eklenen tünel inşa ile de tünelcilik alanında faaliyet gösteren firmalar da Maden Türkiye 2016 fuarında yer alacaktır. Kapsamı itibari ile maden sektörüne yönelik hazırlanan ve firmaların en son ürün ve hizmetlerini bir arada sergileyecekleri tek fuar olma özelliği taşıyan Maden Türkiye, aynı zamanda Avrasya coğrafyasında düzenlenen en kapsamlı fuardır.
 
Maden Türkiye Fuarı Katılımcı ve Ziyaretçilerini Bir Adım Öne Geçirecek
 
2014 yılında ziyaretçi sayısında % 47, katılımcı sayısında % 30 ve sergi alanı metrekaresinde %35 üzerindeki artışla ortaya koyduğu başarısına 2016’da da devam edecek olan Maden Türkiye Fuarı katılımcı ve ziyaretçileri maden ve tünel inşa dünyasının enerji verimliliğine katkı sağlayan yeni ürünleri, son teknolojileri, yeni makine ve ekipmanları, hammadde konusunda alternatif çözümleri görme fırsatı sunacaktır.
 
 
 
 
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN