Fuarın İlk Gününe Yoğun İlgi

Maden Türkiye 2018 Fuarı’nın
Birinci Gününe Yoğun Ziyaretçi İlgisi
 
Maden endüstrisinin en büyük buluşması olan Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı tüm sektör profesyonellerini bir araya getirmek için bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, 16 Aralık Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor.
 
Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile hazırlanan, 2004 yılından bugüne kadar 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabacı ziyaretçiye ev sahipliği yapan Maden Türkiye Fuarı’nın açılışı Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Güven Önal, Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer ve Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü Hasan Hüseyin Erdoğan’ın katılı ile gerçekleşti.
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş.Genel Müdür Yardımcısı Hakan Mirgün açılış konuşmasında “Ülkemizin, ekonomimizin gelişimi için hammadde kaynağı olan madenciliğin katkısı yadsınamaz. Maden Türkiye Fuarı olarak bizler de bu gelişime katkı sağlamak için daha çok çalışacağız.” dedi. Fuarın maden sektörü için son derece kıymetli bir ticaret platformu olduğunu belirten Mirgün, her yıl daha da verimli bir fuar hazırlama gayreti içerisinde olduklarını ifade etti.
 
Ülke ekonomisine büyük bir katkı sağlayan madencilik sektörünün en kapsamlı fuarı Maden Türkiye Fuarı, 33 ülkeden 447 katılımcı firma ve firma temsilciliği ile Türkiye’nin önümüzdeki 50 yıllık hedeflerine ulaşılabilmesi için emin adımlar atılmasına zemin hazırlıyor. 2018 yılının en önemli maden etkinliği olan fuar pazardan geri kalmamanız, sektörde verimliliği arttıracak yenilikleri takip edebilmeniz, ulusal ve uluslararası güçlü iş birlikleri kurabilmeniz için en elverişli ticaret platformu.
 
İlk Günde Nitelikli Ziyaretçi Artışı Yaşandı
 
Maden endüstrisinin en büyük buluşması Maden Türkiye 2018 Fuarı’nın ilk gününde 2016 yılının ilk gününe oranla nitelikli ziyaretçi artışı yaşandı. İran, Sudi Arabistan, Sudan, Nijerya, Kazakistan, Gana, Makedonya, Bulgaristan, Azerbaycan’dan alım heyetlerinin ağırlanacağı fuarın bu yıl 70’i aşkın ülkeden 10 binin üzerinde ziyaretçiyi tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.
 
Seminerleri, sempozyum ve açık oturumları ile sektöre yön verecek olan Maden Türkiye 2018 Fuarı’nda bugün; “Özel Maden Kabloları ve Üntel Kabloları” konulu seminer, “Madencilik ve Sürdürülebilir Kalkınma” konulu Açık Oturum ve “Ekonomik Maden Araştırmacılığı” konulu seminer gerçekleştirildi. Fuar süresince devam edecek olan seminerlerde sektörün en yeni ürün, teknoloji ve yönetmelikleri değerlendirilecek, geliştirmeler ile ilgili fikir alış verişlerinde bulunulacak.
 
Lider markalar, seminerler, açık oturum ve sempozyumlar, en yeni ürün ve teknolojiler ile sektörün nabzını tutan Maden Türkiye 2018 Fuarı, 13-15 Aralık tarihlerinde 10:00 – 19:00 saatleri ve 16 Aralık tarihinde 10:00 - 18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.
 
 
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN