Beklenen Buluşmanın Tarihi Belli Oldu

 13-16 ARALIK 2018

“Hedefimiz Maden, Başlangıç Noktamız Maden Türkiye Fuarı”

Türkiye 2023’te dünyanın en güçlü 10 ekonomisi içinde yer almayı, 2071 yılı için küresel güç olmayı hedefliyor. Ülkelerin refah ve gelişmişlik düzeyleri ile madencilik sektöründeki faaliyetlerinin yakın bir ilişkisi göz önüne alındığında, madencilik alanındaki yüksek potansiyeli ile Türkiye’nin 2071 yılı hedefinin yolu, madencilik faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmekten geçecektir.

2023 Yılında Türkiye Maden Sektöründe Bir Üs Olacak
Maden ürünlerinin katma değeri en yüksek olan ürünler arasında olması sebebi ile madencilik, ülke için kaynak yaratmada birinci sırada gelen bir sektördür. Türkiye milyarlarca dolar değerinde tonlarca maden ve doğal kaynak rezervine, nadir bulunan elementlere ve stratejik maden alanlarına sahip olup bu yüksek potansiyel yatırıma açık konumdadır. Maden alanlarında yapılacak stratejik yatırımlar ile maden bölgelerine dinamizm gelecek ve açılacak işletmeler ile yeni çekim alanları oluşturulacaktır. Bu bölgelerde yapılacak olan üretim, ilgili sanayinin kurulmasına dolayısıyla da bölgede yeni istihdam alanlarının açılmasına da vesile olacaktır.

Ülkemizin kalkınması, ekonomik gelişimi ve refahın tüm ülke düzeyinde yayılması, ülke madenlerinin işletilmesine bağlıdır. Türkiye’de madencilik sektörü iyi bir stratejik planlama ve özendirme ile bugünkünden çok ileri noktalara taşınabilir ve 2023 yılında ülkemiz madencilik sektöründe bir üs konumuna gelebilecektir.

2023 yılı için hedefimiz maden, başlangıç noktamız Maden Türkiye Fuarı.

Maden İçin Gelecek 13-16 Aralık 2018 Tarihleri Arasında Belirlenecek
2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapan Maden Türkiye fuarı 8. kez sektörü bir araya getirmeye hazır. Pazardan geri kalmamak, madencilik sektöründe verimliliği arttıracak yenilikleri takip etmek, sektöre yön vermek isteyen herkes bu fuarda bir araya gelecek.

Madencilik sektöründe hep bir adım önde olmak için tarihi not etmeyi ve fuarda yerinizi almayı unutmayın.
BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN