Ticaret Bakanlığından Destek İster Misiniz?

Madenciliğin ülkelerin kalkınmasına etkisinin ve fuarların sektör ticaretine katkılarının bilinciyle Tüyap Tüm Fuarcılık olarak Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliğiyle 2004 yılından bu yana düzenlediğimiz, Türkiye’nin maden sektöründeki en büyük ve en kapsamlı organizasyonu Maden Türkiye Fuarı, 2020 yılında Ticaret Bakanlığı’mızın İhracata Katkı Sağlayan Sektörel Nitelikli Yurtiçi Fuarlar Desteği kapsamına alındı.

Dünya ticaret için TÜYAP’A geldi

İş dünyasının fuar hasreti sona erdi. Kısıtlar nedeniyle ara verilen ticari fuarlar, yeniden başladı. Tüyap çatısı altında yeni normalin ilk yüz yüze fuarı WoodTech2020 33. Uluslararası Ağaç İşleme Makineleri, Kesici Takımlar, El Aletleri Fuarı, alınan önlemlerle 10 Ekim 2020 Cumartesi günü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilerine açtı. 14 Ekim’e kadar ziyarete açık olan fuarda, sosyal mesafe ve maske kuralına uygun olarak hareket ediliyor. Bunların yanı sıra fuar alanına girenlerin ateş ölçümü yapılıyor ve HES kodu istenerek kontrol ediliyor.

KOSGEB 2020 Yılında da Maden Türkiye Fuarı'nı Destekliyor!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından internet sitesinde ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesine yayımlanan ‘’Yıllık Yurt İçi Fuar Takvimi Tebliği’’nde yer alan fuarlar içerisinden KOSGEB tarafından belirlenen yurt içi ihtisas ve yurt içi uluslararası ihtisas fuarlarına, katılımlarına destek verilir.
 

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.

Maden Türkiye 2020 Yerin Altını Gün Yüzüne Çıkaranlar İçin Hazırlanıyor

Türkiye’nin maden sektöründeki en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye, Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 9’uncu kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da hazırlanıyor. 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, sektörün yerli ve yabancı tüm paydaşlarının bir araya geldiği önemli bir ticaret platformu olma özelliğini devam ettiriyor.

Sektörün Değişmeyen Adresi; Maden Türkiye Fuarı

Türkiye’nin maden sektöründeki en kapsamlı fuarı olan Maden Türkiye, Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 9’uncu kez Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi, İstanbul’da hazırlanıyor. 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, sektörün yerli ve yabancı tüm paydaşlarının bir araya geldiği önemli bir ticaret platformu olma özelliğini devam ettirmeyi hedefliyor.

Maden Sektörünün Yeni Buluşma Tarihi Belli Oldu

Katma değeri yüksek ürünler ile ülke için kaynak yaratmada birinci sırada yer alan maden sektörü 2020 yılında yine Maden Türkiye Fuarı’nda bir araya gelecek. 10-13 Aralık 2020 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Maden Türkiye 2020, 9. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı sektörün en önemli satış ve pazarlama platformu olacak.

Fuar İstikrarlı Büyümesini Sürdürdü


“Fuar Maden Sektörünün Tüm Paydaşlarını Tek Çatı Altında Topladı”
 
Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile düzenlenen Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında tüm sektör profesyonellerini 8. kez bir araya getirdi.

Fuarın İlk Gününe Yoğun İlgi

Maden endüstrisinin en büyük buluşması olan Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı tüm sektör profesyonellerini bir araya getirmek için bugün kapılarını ziyaretçilerine açtı. İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen fuar, 16 Aralık Pazar gününe kadar ziyaretçilerini bekliyor.

Madencilik Sektörü Olması Gereken Yerde

Maden Türkiye Fuarı düzenlenmeye başladığı 2004 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkeden 1.969 katılımcı firma ile birlikte 40.416 yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Maden Türkiye Fuarı alanında düzenlenen en kapsamlı fuar olarak her yıl başarısını artırmakta ve sektöre yön veren önemli bir satış ve pazarlama platformu olduğunu kanıtlamaktadır. Katılımcılarının ve ziyaretçilerinin yoğun ilgisi ve desteği sayesinde 2018 yılında da bu başarısını ortaya koymayı hedeflemektedir. 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarın satışlarının %85’inin şimdiden tamamlanmış olması da bu hedefine ne kadar yakın olduğunun göstergesidir.

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor

Fuarlarda Temassız Dönem Başlıyor
Ekonominin ve ticaretin nabzını tutan fuarlarımız da yeni normal döneme hazır. Dijital çözümler ve uygulamalarla hibrit formunda zenginleştirdiğimiz fuarlarımız tüm paydaşlarımıza temassız fuarcılık deneyimi yaşatmaya hazır.
Tüm iş alanlarında olduğu gibi fuarlarımızda da yeni döneme önce sağlık mottosuyla hazırlanıyoruz. Tüm sektör çalışanları, katılımcılarımız ve ziyaretçilerimizin herhangi bir şüphe duymadan işlerine devam edebilmesi için Tüyap Fuarcılık Grubu olarak fuar alanında bir dizi önlem aldık ve temassız fuarcılık deneyimini sizler için geliştirdik.
Temassız Fuar Deneyimi Nedir?
Fuar alanına girişten, fuar süresince yapacağınız tüm işlemler ve fuar sonrasında da ihtiyacınız olabilecek tüm bilgilere dijital uygulamamız üzerinden ulaşabilecek, tek tıkla aktarım yapabileceksiniz.
 
Nasıl Faydalanacaksınız?
1. Online Kayıt
Gelmeyi planladığınız fuara ister web sitesi üzerinden ister MyTüyap mobil uygulamamız üzerinden kayıt olabilirsiniz.
2. Yaka Kartın Hazır
Fuara kayıt olduktan sonra isterseniz yaka kartınızın çıktısını alabilir veya telefonunuza gelen QR kod ile devam edebilirsiniz.
3. Temazsız Giriş
Fuar alanına geldiğinizde beklemeden yaka kartınızı ya da QR kodunuzu okutarak fuar alanına giriş yapabilirsiniz.
4. Toplantılarınızı Yapabilirsiniz
Sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenmiş stantlardaki toplantı alanlarında iş görüşmelerinizi yapabilirsiniz.
5. Temazsız Değişim
MyTüyap uygulamasındaki kartvizit değişim özelliği size QR kod ile karşılıklı olarak bilgilerinizin aktarımını sağlayabilmektedir.
 

Geri Sayım Başladı

Maden Sektörünün Güç Gösterisi: 8. Maden Türkiye Fuarı’na Geri Sayım Başladı

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile düzenlenen Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, 13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında tüm sektör profesyonellerini bir araya getirmek için hazır.
Sektörün Avrasya Bölgesi’nde düzenlenen en kapsamlı fuarı, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece / İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak.

Madencilik Sektörünün Altın Çağı

Maden Türkiye 2018’e Yoğun İlgi Devam Ediyor

13-16 Aralık 2018 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Maden Türkiye 2018, 8. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, katılımcılarından yoğun ilgi görüyor. 2016 yılında 34 ülkeden 392 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan fuarın satışlarının %85’i tamamlandı.

Maden Türkiye 2018 Resmi Hava Yolu

Türk Hava Yolları “Maden Türkiye 2018”in Resmi Hava Yolu olarak Turkish Conventions kapsamında belirli rezervasyon sınıflarında indirimli ücretler sunmaktadır.

Rezervasyon ve biletleme için lütfen https://www4.thy.com/TKC  ziyaret ediniz.
Delege sekmesini tıklayarak “032TKM18”  ile ilerleyebilirsiniz. 

 

Maden Teşvikleri ve İstihdam Sayısı Arttı

2017 yılı Eylül-Kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre; maden yatırım teşvikleri %225, istihdam sayısı %117 oranında artış gösterdi. 

Yeni Madencilik Modeli Yolda

Hayatımız Maden Çalıştayı’nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, maden ihracatında 15-20 milyar dolarlık ihracatın hedef olarak belirlendiğini ve bunun hayal olmadığını ifade etti. Türkiye’de oluşmaya başlayan teknolojik bilgi ve birikimin, madencilik sektöründe arzu edilen dönüşümün gerçekleşmesinde önemli rol oynayacağını sözlerine ekledi. 

17. Balkan Cevher Hazırlama Kongresi Antalya'da Gerçekleşiyor

İstanbul Teknik Üniversitesi Cevher Hazırlama Mühendisliği Bölümü ve Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı (YMGV) iş birliği ile hazırlanan 17. Balkan Cevher Hazırlama Kongresi (BMPC 2017) 1 Kasım 2017 tarihinde başladı. 3 Kasım 2017 tarihine kadar sürecek olan kongre kapsamında cevher hazırlamaya dair yapılan bilimsel çalışmaların yanı sıra, sektördeki gelişmeler de katılımcılara sunulacak. 

Beklenen Buluşmanın Tarihi Belli Oldu

 13-16 ARALIK 2018 

“Hedefimiz Maden, Başlangıç Noktamız Maden Türkiye Fuarı”

Türkiye 2023’te dünyanın en güçlü 10 ekonomisi içinde yer almayı, 2071 yılı için küresel güç olmayı hedefliyor. Ülkelerin refah ve gelişmişlik düzeyleri ile madencilik sektöründeki faaliyetlerinin yakın bir ilişkisi göz önüne alındığında, madencilik alanındaki yüksek potansiyeli ile Türkiye’nin 2071 yılı hedefinin yolu, madencilik faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmekten geçecektir. 

Maden Sahaları İhale Yönetmeliği ve Maden Yönetmeliği Yayınlandı

21 Eylül 2017 tarihli Resmi Gazete’de 1985 tarihli Maden Kanunu’nun uygulanması ile ilgili usul ve esasları, beraberinde de maden sahalarının ihale yönetmeliğine ilişkin uygulama usul ve esasları yayınlandı.

Maden Raporlama Komisyonu Yolda

Türkiye’nin maden kaynakları ve rezervleri artık bir komisyon tarafından raporlanacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) kurulmasına ilişkin yönetmeliği Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

37 Milyar Doların Üzerinde Oturuyoruz

Petrol İşleri Genel Müdürü (PİGM) Ömer Koca’nın ifadelerine göre Türkiye’deki kömür madenlerinden elde edilebilecek metan gazı potansiyeli 130 milyar metreküp civarında ve ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlayacak olan bu gazın parasal değeri 37 milyar dolar seviyesinde.

8 Gezegen 166 Uydu Milyarlarca Gök Cismi Tonlarca Maden

Dünya NASA (Amerikan Uzay ve Havacılık Dairesi) tarafından başlatılan çalışmalar ile uzay madenciliği yapmaya hazırlanıyor. 8 gezegen, yüzlerce uydu, milyarlarca gök cismi ve tonlarca madenin bulunduğu Güneş Sistemi’nde madencilik yapılması son yılların sıkça konuşulan konularından.  Ay’dan çıkarılacak ilk madenin de 2020 yılında Dünya’da olması hedefleniyor.

Türkiye Verimli Kömür Üretimi İçin Arayışta

Türkiye 13 milyar tonun üzerindeki kömür rezervlerinden daha fazla verim elde etmeyi hedefliyor. TÜBİTAK, düşük kaliteli kömürlerin yakılmasına uygun, yanma verimini en üst seviyeye çıkaracak ve çevresel etkileri en aza düşürecek bir sistemin üretilmesi için çağrıya çıktı. Proje kapsamında sistemi üretebilecek olan firmalara 7 milyon lira destek verilecek.

Maden Türkiye 2016 Katılımcıları Fuardan Memnun Ayrıldı

Maden Türkiye 2016 Fuarı katılımcıları, fuardan memnun ayrıldı. Fuar esnasında gerçekleştirilen görüşmelerde katılımcılarımız fuarın kendileri ve maden sektörü açısından verimli geçtiğini, profesyonel ziyaretçi katılımından memnun kaldıklarını belirttiler. 2018'de düzenlenecek olan fuara da katılmayı planladıklarını ifade eden katılımcılarımız, başarılı iş görüşmeleri gerçekleştirdiklerini söylediler. 

Maden Türkiye 2016 Maden Sektörünün Tüm Paydaşlarını Tek Çatı Altında Topladı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliği ile hazırlanan Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, sektörün tüm paydaşlarının katılımı ile  7. kez gerçekleşti. 

Türkiye Madenciliğinin Uluslararası Güç Gösterisi: Maden Türkiye Fuarı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı işbirliği ile hazırlanan 7. Maden Türkiye Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı 24 Kasım 2016 Perşembe günü itibari ile Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece / İstanbul’da katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlamaya hazır.

Maden Sektöründe Avrasya’nın En Kapsamlı Fuarı

Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı ve Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. işbirliğinde düzenlenen Maden Türkiye Fuarı, 2016 yılında da madencilik sektörünün tüm taraflarının gelişimine katkı sağlayacak bir pazarlama platformu olacaktır.