Firma Adı İletişim Konum
ERSEL AĞIR MAKİNA SAN VE TİC A.Ş.
TOSB Otomotiv Yan Sanayi O.S.B. 1. Cad. No: 24/2 41420 Şekerpınar / Çayırova / KOCAELİ / TÜRKİYE
İletişim: +90 262 658 1340
Web: http://www.ersel.com/
Salon: 3
Stant: 313
Ürün Grupları

    Ürün Grubu Bulunmamaktadır

1987 yılında kurulmuştur ve Taysad Organize Sanayi Bölgesinde bulunan 35.000 m2 kapalı, toplam 55.000 m2 alan üzerinde faaliyetlerine devam etmektedir. Ersel Ağır Makine Sanayi, anahtar teslim Mineral Proses Tesisleri kurmakta ve Maden, Çimento, Enerji Endüstrileri için ekipmanlar üretmektedir. AR-GE ve ÜR-GE faaliyetlerinin sürdürebilirliğini misyon edinen şirketimiz, madencilik sektörüne yönelik daha büyük güç ve ebatlarda değirmen ve ekipmanların imalinin yanı sıra, ülkemizin dışa bağımlılığını azaltacak yerlileştirme faaliyetlerine yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürmektedir. Ersel Ağır Makine Sanayi olarak, bünyemizde bulundurduğumuz dökümhanemiz Gürsetaş Döküm Sanayi ile birlikte, makina ve ekipmanlarımızda kullandığımız döküm parçaların imalini gerçekleştirmekte ve sahip olduğumuz uluslararası kalite güvence sistemlerinin gereklerini başarıyla uygulayarak, üretimin ilk ve son aşamasına kadar sürdürülebilir kaliteden ödün vermeden madencilik sektörünün ihtiyaçlarına yüksek oranda cevap verebilme azmi ve gayreti içindeyiz. Ersel Ağır Makine Sanayi, her geçen gün kurduğu yeni anahtar teslim tesisler ve yaptığı makina-ekipman satışları ile global marka bilinirliğini artırmakta, iç ve dış pazarda yerini sağlamlaştırmaktadır. Bu doğrultuda yalnızca geçtiğimiz yıl içerisinde müşteri portföyüne Avustralya, İngiltere, Rusya, Azerbaycan ve Norveçli firmaları eklemiştir.

BİLYALI/ÇUBUKLU DEĞİRMENBİLYALI DEĞİRMENBİLYALI/ÇUBUKLU DEĞİRMEN
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bilyalı değirmenler ölçülerine göre şase üzerinde veya beton üzerinde montaj edilir. Çalışan aksamlar dış etkenlere karşı korunmuştur. İç kaplama parçaları kolay değiştirilebilir. Otomatik yağlama sistemi ile yağlama yapılmaktadır. Elektrik-otomasyon panosu vardır. Değirmenler prosese göre kuru veya sulu öğütme yapılacak şekilde dizayn edilir.

SAG DEĞİRMENLERSAG DEĞİRMENLER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yarı Otojen (SAG) öğütme bilyalı değirmenlerden farklı olarak az miktarda bilya şarjı ile (% 4 -15), cevherin iri tanelerinin ince taneleri ufalamasıyla gerçekleştirilen öğütmedir. Bu tip öğütmeyi gerçekleştirmek üzere, serbest düşen iri parçaların kinetik enerjisinden de yararlanabilmek için, büyük çaplı ve kısa uzunluktaki SAG değirmenler geliştirilmiştir. SAG değirmenler ağırlıklı olarak altın, bakır, platin, gümüş madenlerinde tercih edildiği gibi, kurşun, çinko ve nikel vb. madenlerde kullanılır. Büyük tonajlı cevher hazırlama tesislerinin çok büyük bölümünde SAG değirmenler kullanılmaktadır. Geleneksel sistemlerde tane boyutunun küçülme oranı kırıcılara dağıtılır. Malzemenin değirmene beslenebilecek (10-12 mm) boyuta indirgenebilmesi için bir çok kırma / eleme aşamasından geçirilmesi gerekir. Çok aşamalı kırma hattı kullanılan sistemlerde killi ve yapışkan malzemenin kırılması ve elenmesi çok zordur. Sistem sürekli tıkanır ve mevsim koşullarına bağlı problemlerle karşılaşılır, ek önlemler gerektirir. SAG değirmenler kırma, öğütme ve yıkamanın bir arada yapıldığı, küçültme oranı en yüksek olan makinalardır. 3 aşamalı kırma ve eleme sisteminin yaptığı boyut küçültme işleminden daha fazla bir küçültme oranı sunar. 200-300 mm tane boyutundaki besleme malzemesi, d100 : 2 mm ve altına indirgenir. Bu kabiliyet sistemdeki sirküle yükü azaltırken bilyalı değirmenin verimliliğini artırır.

DİK VALSLİ DEĞİRMENLERDİK VALSLİ DEĞİRMENLER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Dik Valsli Değirmenler; kurutma, öğütme ve seperasyon proseslerini aynı anda gerçekleştirebilen kompak bir makinadır. Yumuşak ve orta sertlikteki hammadelerin öğütülmesinde yüksek kapasite sağladığı gibi, Dik Valsli Değirmenler diğer sistemlere kıyasla düşük enerji tüketimine sahiptir. Kolay değiştirilebilen aşınma parçaları sayesinde bakımı kolaydır. Ersel Ağır Makine ekibi olarak Türkiye de üretilmiş yerli ilk Dik Valsli Değirmeni ürün gamımızda bulundurmanın gururunu yaşamaktayız.

KONİK KIRICILARKONİK KIRICILAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Konik kırıcılar; çok sert hammaddelerin ve madenlerin rahatlıkla kırılmasına uygundur. Aşınma parçaları özel alaşımlı çelikten üretilmiştir. İç parçalar toza karşı korunmuştur. Kırma boyutu istenilen şekilde ayarlanabilmektedir.

SEPERATÖRLERSEPERATÖRLER
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Enerji sarfiyatı düşüktür. Hız ayarlıdır. Yüksek ürün kapasitesi sağlanır. Kaçaksız ürün elde edilir. Aşınma azdır. Kolay bakım yapılır.

ERSEL REDÜKTÖRERSEL REDÜKTÖR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

ERSEL ÜST KALİTE DİŞLİ VE REDÜKTÖR ÜRETİCİSİDİR.

KURUTUCULARKURUTUCULAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Prosese bağlı olarak çift yönlü veya tek yönlü olabilir. Prosese bağlı olarak alevin malzemeye teması sağlanır ya da sağlanmaz. Minimum ısı kaybı ve maksimum verimlilik Farklı yakıtlar kullanılabilir.(LPG,LNG, Dizel, Fuel vb.)

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.