Firma Adı İletişim Konum
ASOS PROSES MAKİNA SAN. VE TİC. A.Ş.
Velimeşe Mah. Çorlu Yolu Cad. No: 94 Ergene / Çorlu / TEKİRDAĞ / TÜRKİYE
İletişim: +90 282 674 5440
Web: https://www.asos.com.tr/
Salon: 7
Stant: 707B
Ürün Grupları
  • Kimyasal zenginlestirme malzeme ve ekipmanlari
  • Yikama Kurutma ve Sogutma Makine ve Ekipmanlari

Asos firması, maden, kimya, biomass sektörüne kurutma teknolojileri ve anahtar teslim projeler üreten, tasarım, otomasyon ve mekanik imalatını kendi bünyesinde bulunduran, deneyimli mühendis ve teknisyen kadrosuyla Çorlu daki 10.000 m2 lik fabrikasında üretim yapmaktadır. ASOS bu alanlarda laboratuvar deneyleri, pilot ölçekli model deneyleri, proses tasarımları, proje yönetimi, proses ekipmanı imal ve temininden anahtar teslimi tesis kurmaya kadar her kapsamda hizmet vermektedir. Yeni teknolojilere açık ve deneyimli uzman kadrosuyla mevcut koşullara / yapıya uygun teknik çözümler üretebilme ve her düzeydeki projelerde yöntemsel doğruluk ve optimal çözüm üretme titizliği ASOS u sektörünün öncü kuruluşlarından biri konumuna getirmiştir. Türkiye de ve dünyanın birçok yerinde proses tesisleri bitiren ASOS araştırmacı, yenilikçi, uzman teknik altyapımız ve profesyonel yönetim kadromuz ile her zaman proses teknolojileri uygulamalarında en iyi hizmeti sunmaya devam etmektedir. Sektörlerin çeşitli proses ihtiyaçlarına cevap vermek, yurt dışı rakiplerimize göre aynı kalitede ve daha ekonomik sistemler üretebilmek ve ürettiğimiz sistemleri dünya pazarına satarak ülkesine fayda sağlayan, teknoloji ihraç eden bir firma olmak öncelikli hedeflerimizdendir.

AKIŞKAN ATAKLI KURUTUCULAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Akışkanlaştırma işlemi; fan aracılığıyla basınçlandırılan havanın akışkanlaştırılacak katı parçacıklar arasından ürüne etki eden yerçekimi kuvvetine karşı yüksek hızla geçirilerek parçacıkların askıda tutulmasıdır. Askıda kalan üründe homojen bir yapı meydana gelir. Bu da kurutulmak istenen üründe maksimum verim sağlar. Akışkan yataklı kurutucular ve soğutucular, agrega ve mineral endüstrisi için ideal bir çözümdür. Mineraller ve agrega için kurutma sistemleri, yüksek işletme maliyetleri ve düşük marjlara yol açan çok miktarda enerji tüketir. İşlenen malzemelerin aşındırıcı özelliklerinden ötürü aşınma ve yıpranma aynı zamanda sık bakım ve onarım veya değiştirme masrafları anlamına gelir. Bu masraflar Akışkan Yataklı Kurutucular sayesinde minimum seviyelere inmiştir. Akışkan yataklı kurutucular çalışma prensipleri gereği diğer kurutuculara oranla % 25-30 enerji maliyeti azaltma imkanı sunar. Isı geri kazanım sistemi ile birlikte Akışkan Yataklı Kurutucular bacadan attıkları sıcak havayı geri kazanarak enerji verimliliğinde önemli rol oynarlar

BANTLI KURUTUCULAR
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Döner Bantlı Kurutucular; zincir üzerine yataklanmış çelik paletler ile izolasyonlu kabinlerden oluşan bir kurutma sisteminde, ürünün yatayda taşınarak fanlar yardımı ile kurutulmasını sağlar. Döner Bantlı Kurutucular ağırlıklı olarak biomas sektöründe atık su arıtma çamurları, gübre, talaş, ağaç kabuğu vb. ürünlerde kurutma proseslerinde tercih edilen bir kurutucu türüdür. Döner Bantlı Kurutucular sayesinde atık su arıtma çamurlarındaki %25 kuru madde oranları %90 kuru madde oranlarına kadar çekilebilmektedir. Çamurun kurutulma nedenleri arasında çamurdaki su miktarını ve böylece çamur miktarını azaltmak, çamurun kalorifik değerini arttırmak ve böylece ek yakıt kullanmadan çamurun yanmasını kolaylaştırmak, çamuru temizlemek, çamuru stabilize etmek, bir gübre ve yüksek piyasa değeri olan çamur elde etmek gibi nedenler vardır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

Firmanın kayıtlı marka bilgisi bulunmamaktadır.