MADEN SEKTÖRÜNÜN KALBİ TÜYAP’TA ATACAK…

Maden Türkiye Fuarı, madencilik sektöründe faaliyet gösteren üretici firmalar, tedarikçiler, makine üreticileri, hizmet sağlayıcılar, ithalatçılar, dış ticaret firmaları, eğitim ve danışmanlık firmaları, sektörel sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile düzenlenmektedir. Bu yıl kapsamına eklenen tünel inşa ile de tünelcilik alanında faaliyet gösteren firmalar da Maden Türkiye 2016 fuarında yer alacaktır. Kapsamı itibari ile maden sektörüne yönelik hazırlanan ve firmaların en son ürün ve hizmetlerini bir arada sergileyecekleri tek fuar olma özelliği taşıyan Maden Türkiye, aynı zamanda Avrasya coğrafyasında düzenlenen en kapsamlı fuardır. Maden Türkiye 2016 fuarı ile geçtiğimiz yıllarda yarattığımız katma değer ve gösterdiğimiz büyüme başarısını sürdürmeyi hedefliyoruz.

Düzenlenmeye başladığı 2004 yılından itibaren her fuarın ardından başarılarına yenisini ekleyen Maden Türkiye Fuarı, bugüne kadar 60.000 metrekare alanda 1.577 katılımcı ve 30.944 profesyonel ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Maden Türkiye 2014 Fuarı; 29 ülkeden 412 katılımcıyı, Almanya, Belçika, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya, Kanada ve Rusya başta olmak üzere 69 ülkeden 9.371 profesyonel ziyaretçiyle buluşturmayı başarmıştır. Ziyaretçi sayısında % 47, katılımcı sayısında % 30 ve sergi alanı metrekaresinde gerçekleşen %35 üzerindeki artışla ortaya koyduğu başarılı performans, katılımcılarının ve ziyaretçilerinin beğenisini kazanmıştır. Türk madenciliğinin gücünü ve büyüklüğünü dünyaya tanıtmayı hedefleyen Maden Türkiye Fuarı, 2016 yılında da madenciliğin ve tedarik sağlayan sektörlerin gelişimine katkı sağlayacaktır.

Maden Fuarı 2016 yılında da, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, Çin, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, İtalya, İrlanda, İspanya, Fransa, Güney Afrika, Kanada, Norveç Polonya, Romanya, Sırbistan, Rusya, İsveç, Hindistan, İsviçre, Finlandiya, Şili’den gelecek katılımcılarını ve Amerika, Yemen, Tunus, Çin, Slovenya, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Cezayir, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Fas, Güney Kore, Pakistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, İngiltere, Hollanda, İspanya, Kazakistan, Kosova, Portekiz ve daha birçok ülkeden gelecek ziyaretçilerini ağırlıyor olacak.

Üniversite sanayi iş birliğini gerçekleştiren, Türkiye’de madenciliğin gelişmesine katkılar sağlayan, sektörün kilometre taşlarından olan Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile düzenlenen ve madencilik sektörünün geleceğine yön verilen bir platform olan Maden Türkiye Fuarı, Avrasya bölgesinin en kapsamlı ticari etkinliğine ev sahipliği yapmakta ve ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Jeolojik ve tektonik yapısı ile zengin maden kaynaklarına sahip olan Türkiye, maden yataklarının çeşitliliği, zenginliği ve hedef pazarlara yakınlığı nedeniyle madencilik sektörünün ilgi odağı konumundadır. Ülkemiz madencilik yatırımları, kömür bazlı enerji üretimi, metal ve doğal taş sektörlerinde hızla gelişmektedir. Maden sektörünü harekete geçiren fuar, kapsamı ile sektör adına da önemli faydalar sağlamaktadır. Maden sektöründe yer alan tüm paydaşlar, fuar sırasında düzenlenen sektörel etkinlikler sayesinde kamu yetkilileri, sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, ulusal ve uluslararası sektör liderleri ile doğrudan fikir alışverişinde bulunabilecek, küresel pazar, Türk maden sektörü politikaları, mevzuata ilişkin yenilikler, son gelişmeler ve trendler konusunda bilgi sahibi olabilecekler.

24 - 27 Kasım 2016 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Yurt Madenciliğini Geliştirme Vakfı iş birliği ile sektör profesyonellerine kapılarını açacak olan Maden Türkiye 2016, 7. Uluslararası Madencilik, Tünel İnşa, Makine Ekipmanları ve İş Makineleri Fuarı, Türkiye’den ve tüm dünyadan lider firmaların katıldığı, sektörün üretim gücünün ve yeteneklerinin sergilendiği, uluslararası satış ve pazarlama platformu olma özelliğini koruyacaktır.

BASIN BÜLTENLERİ SAYFASINA GERİ DÖN